براي نوشتن حاشيه اينجا کليک کنيد

اين کليسا با معماري خيره کننده و تزيينات زيبا جزو زيباترين کليساهاي همدان به شمار ميرود. برج ناقوسخانه، حياط خلوت، حياط اصلي، پنجرههاي باريکي که تامين نور را بر عهده دارند و تابلوهاي زيبا و ارزنده از حضرت مريم و حضرت مسيح و… از ديدنيهاي اين کليسا هستند. شايد در شرايط حال حاضر براي سفر به جزيره کيش، جزو مهمترين مواردي که بايد براي انتخاب تور کيش در نظر داشت، نرخ تور کيش باشد. شما بايد به طور ميانگين ?,??? دلار آمريکا را به عنوان شهريه در هر سال دانشگاهي بپردازيد؛ ولي برخي از دورههاي دانشگاهي ارزانتر هستند. اما بايد بدانيد که اين آبشار در سطح دنيا معروف است. در تالاب آبشينه همدان، ميتوانيد پرندگان زيبايي همچون پليکان، کشين، فلامينگو، اگرت، حواصيل خاکستري و چوبيا را ببينيد که از آفريقا به اين سمت سفر کرده و در تالاب استراحت ميکنند. اين تالاب وسعتي در حدود ?? هکتار دارد که استراحتگاهي براي پرندگان مهاجر و بومي کشور به شمار ميرود که هر ساله در فصل بهار از ايران عبور ميکنند. بعد از طي مسافتي به جاده ورکانه ميرسيد که بعد از پشت سر گذاشتن آن، به روستا ميرسيد.


هتل آپارتمان کرمانشاه هتل آپارتمان کرمانشاه

دلفيناريوم باتومي Batumi Dolphinarium

رصدخانه نجوم رضوي شانديز

33- زندانخانه لار

5- لندن - انگلستان

استان مازندران
روستاي ورکانه همدان را با نام روستاي سنگي نيز ميشناسند و اين نامگذاري وامدار بناهاي سنگي فراوان در آن است. مسير دسترسي به روستاي ورکانه همدان : براي رسيدن به اين روستاي زيبا ابتدا به جاده همدان به ملاير برويد. مسير تمام نشده هنوز و اگر بخواهيد هنوز ميتوانيد ادامه دهيد و به شهرهاي بعدي برويد. تمام فصول تهران براي عکاسي از مکان هاي ديدني تهران مناسب است ولي آيا تا به حالا عکاسي از فضاي باز جاذبه هاي گردشگري تهران را امتحان کرده ايد ؟ کاخ هاي آن مربوط به دوره پهلوي و قاجاريه ميباشد ، که شامل فضاي سبز ديدني و ?? کاخ است. در اين روستاي تاريخي در حال حاضر تنها چند خانواده زندگي ميکنند که به شغل دامداري مشغول هستند. انتخاب زمان مناسب براي اين مسافرت فوق العاده و همچنين انتخاب مبدا و مقصد مورد نظر در مسافرت بر هزينه سفر شما تاثير دارد. همچنين بهترين زمان سفر به ترکيه از آذر تا بهمن است که هزينه اقامت در هتلها کاهش پيدا ميکند. اين کليساي تاريخي در زمان شاه سليمان صفوي و به دست جمعي از ارامنه اصفهان، مهاجران و تجار ارمني روسيه ساکن در همدان بنا شده.

تماشاي اين ميدان زيبا را در سفر به همدان از دست ندهيد. شايد جالب باشد که بدانيد که کار طراحي ومعماري اين ميدان را فردي آلماني به نام کارل فريش انجام داده است. معماري خاص و منحصر به فرد، باغهاي انبوه و درختان ميوه و گردو، چشمههاي فراوان و مردم مهربان و خونگرم ورکانه، همگي باعث شدهاند که روز به روز تعداد گردشگران به اين منطقه بيشتر شود. ايران به دليل برخورداري از تقريباً همه انواع شرايط اقليمي و طبيعي (کوهستان هاي سر به فلک کشيده، رودخانه هاي خروشان، جنگل هاي انبوه در شمال کشور، غارها و آبشارها) از توانايي هاي مناسبي در اين زمينه برخوردار است. حمام عشقعلي مربوط به دوران قاجار است و به عنوان يکي از آثار ملي ايران به ثبت رسيده. دارنده پاسپورت افغانستان و پاسپورت بنگلادش براي اخذ ويزا ايران به نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در کشور متبوع خود رجوع کند . در محيط اطراف آبشار درختاني از جمله بيد شيرين، بيد تلخ، نارون يا پشه، عرعر، ون يازبان گنجشک، توت بي دونه، توت شمروني، انجير و مو رشد کرده اند. ورکانه، از جمله روستاهاي تاريخي و تماشايي همدان است که با قدمتي ??? ساله، در ?? کيلومتري اين شهر واقع شده است. موزه و سفرهخانه سنتي حمام قلعه از جمله مهمترين جاذبههاي گردشگري همدان به شمار ميرود که طرفداران بسياري نيز دارد.

در اطراف تالاب نيز گياهان مهمي چون آفتابگردان، نعنا، چتريان، شب بو، گاو زبان، گندميان، فرفيون و بقولات وجود دارند که بر زيبايي اين منطقه افزوده است. اين منطقه به دليل داشتن رستورانها و کافههاي رو به بندرگاه و محيط گرم و دلپذير آنها شهرت دارد. اين تالاب ديدني، زيستگاه مهم و غني گياهي و جانوري کشور شناخته ميشود که به عنوان منطقه شکار ممنوع در اين شهر قرار گرفته. صحنه هاي طبيعي که شايد در هر جايي نتوان پيدا کرد. اين فرودگاه که در غرب استان هرمزگان و در جزيره ي زيباي کيش واقع شده است، داراي 2 باند پروازي استاندارد است. در اين مقاله ما به بررسي و معرفي جاهاي ديدني تهران براي عکاسي در فضاي باز مي پردازيم .خوبي عکاسي در فضاي باز اين است که مي شود با ايده هاي فراوان خلاقانه عکاسي کرد . کاخ سعدآباد، يکي از مراکز مهم منبع گردشگري تهران است که فضاي بسيار تماشايي و فرح بخشي دارد. روستاي رودبارک مسجدي ساخته شد که بعدها اين مسجد به نام آستانه هفت امام معروف شده است.

از ديگر جاهاي ديدني همدان ميتوان به ميدان خاص و معروف آن، يعني ميدان امام، اشاره کرد. موزه و سفرهخانه سنتي حمام قلعه در محلهاي قديمي به نام قاشقتراشان و در محدوده ميدان امام خميني و خيابان شريعتي همدان قرار گرفته که معماري زيباي آن بسيار مورد توجه است. لازم است بدانيد که ورودي اصلي مسجد در ضلع جنوبي ميدان نقش جهان واقع است و ساير وروديها در محلههاي اطراف مسجد قرار دارند. حمام، شامل بخشهايي همچون حمام سرد، حمام گرم و انبار هيزم ميشود که در هر قسمت مجسمههايي نمادين از مردم شهر قرار داده شده که اين موزه مردمشناسي را تکميل ميکند. کليساي گريگوري استفان همدان، يکي از ديدنيترين و محبوبترين جاذبهاي اين شهر است که در محله قديمي ارامنه و در قسمت شرقي تپه هگمتانه قرار دارد. اين مجموعه، علاوهبر موزه، داراي يک سفرهخانه سنتي است که در آنجا ميتوانيد انواع غذاهاي سنتي را همراه با موسيقي محلي نوش جان کنيد. شما مي توانيد وعده هاي اصلي غذايي تان را با قدم زدن در خيابان و مارکت ها ميل کنيد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “براي نوشتن حاشيه اينجا کليک کنيد”

Leave a Reply

Gravatar